Cosell logo

קרית אדמונד י’ ספרא (גבעת-רם)

1.1 הרחבת מבנה הכושר – קומפלקס הכושר פועל, מאז פתיחתו, בתפוסה מלאה, ובשעות השיא הוא אינו יכול לתת מענה להיקף הביקושים. תוכנן מבנה בארבע קומות: קומת מרתף (טכנית), קומת כניסה שתכלול את משרד הלקוחות ומלתחות, קומת הכושר הנוכחית תורחב בתוספת של 215 מ”ר, ומעליה תיבנה קומת כושר נוספת בגודל של כ- 240 מ”ר. מועד סיום משוער יוני 2017. המבנה תוכנו ע”י האדריכלית דוריתה גורן.

1.2 הקמת אולם למשחקי כדור . המבנה מתוכנן לקום על מגרש הטניס מספר 5 ומגרש האימונים שמתחתיו. יבוצע תכנון מפורט כולל אמדן כספי. האולם עתיד להבנות במימון כספי חלקי של מועצת ההימורים בספורט. בשלב זה בשל היעדר המשאבים הכספיים הנדרשים להקמתו מוקפאת בנייתו ונעשים מאמצים לאיתור תרומה מתאימה. האולם תוכנם ע”י האדריכלית דוריתה גורן.

1.3 הקמת בריכת מים רדודים – טרם אושרה בוועדת הפיתוח וטרם תוקצבה. מתוכננת להיבנות בצמידות לבריכת השחייה הנוכחית ובאותו מפלס. הבריכה תפוצל לשתי בריכות, אחת למים רדודים בגובה של 80 ס”מ והשנייה בריכת פעוטות בעומק של עד 40 ס”מ . גודל המבנה כ 20 מ”ר X (      ). מלתחות המרכז ישרתו גם את משתמשי בריכה זו והמעבר אליה יעשה דרך רציפי בריכת השחייה. הקומה הטכנית תוקם מתחת לבריכת השחייה.

1.4 בניית מדרגות כניסה חדשות למרכז – מתוכננות להבנות מעמדת הבידוק ולטפס עד המפלס העליון של אולם הכדורסל. מדרגות אלו ועבודות הפיתוח הנלוות ישוו למרכז אופי מודרני ומזמין. הקמתן תיעשה במקום המדרגות הישנות שבנויות במקום.

 

 אצטדיון אתלטיקה-קלה ע”ש צרלס גרוזברג

 עבודות הפיתוח של האצטדיון והכשרתו לארגון תחרויות ברמה ארצית גבוהה וברמה בינלאומית נמצאות בעיצומן.  התכנון צריך להיות מבוסס על כך שכל השירותים אשר מרכז הספורט יכול להציע יינתנו על-ידי ובמרכז הספורט, ובכל מקרה לא להפעיל באצטדיון שירותים מקבילים, כגון: מזנון, חדר כושר או מרכז לרפואת ספורט.
האחריות הניהולית-הכספית לאצטדיון עד שנת 2031 הועברה לעיריית ירושלים, כך שכל ההשקעות הכספיות הנדרשות למימוש תכנית האב להשלמת האצטדיון, שתוצג כאן, תיעשינה במימון חיצוני (מועצה להסדר הימורים, עיריית ירושלים ומשרד התרבות והספורט).

 

מרכז הספורט על-שם לרנר בהר-הצופים (שדרוג המרכז שלב ג’)

2.1 קליניקה לייעוץ וטיפול מכוון ” חרוב ” מוקמת בקומת המרתף ופרושה על פניי כ 60 מ”ר. העבודות כוללות פתיחת חלונות החזית המבנה, העבודות יושלמו בדצמבר 2016.

2.2 הקמת אולם הסטודיו – מתוכנן להבנות במרתף מבנה הכושר בגודל של וישמש כסטודיו מרכזי למחול ותנועה וככיתת לימוד והכשרות מקצועיות, בגודל של כ 100 מ”ר, מבוסס על הקמת רצפת הקומה על ידי תכנית האב לתחבורה. מועד מתוכנן מחצית ראשונה שנת 2017.

2.3 נתיב כניסה חדש למרכז – עתיד להיסלל במהלך שנת 2018 ולאפשר כניסת רכבים למרכז מצד דרום. כניסה זו מתוכננת לתת פתרון ביניים לתקופת ביצוע העבודות בצמידות לנתיב כניסת הרכבים כיום למרכז.

2.4 קו רכבת קלה – עתיד לעבור בצמידות למרכז לרנר ולהתחבר אל קמפוס האוניברסיטה. הקו מתוכנן להבנות החל משנת 2018 ולהתחיל לפעול בשנת 2021.

 

מרכז הנופש בפקולטה לחקלאות ברחובות

3.1 בניית מלתחות בריכת השחייה – יכללו את חידוש מלתחות הגברים באופן יסודי ואת המקלחות במלתחות הנשים.

3.2 הקמת מבנה כושר מרכזי – הקמת המבנה חיונית, שכן ללא היצע איכותי ומתקדם של שירותי כושר, המרכז לא יוכל לתת מענה תחרותי ומתקדם לתחום, אשר מהווה את לבו של כל מרכז ספורט. 

3.2.1 בקומה הראשונה ייבנו מלתחות מרווחות 280 מ”ר (140 מ”ר לגברים ו- 140 מ”ר לנשים), לובי כניסה, משרד לקוחות ואולם כושר. גודל הקומה בפעימה הראשונה כ 600 מ”ר.

 

על-מנת להיערך לצרכים העתידיים ולפעול ביעילות, אנו מציעים לתכנן בקומה הראשונה את השלד בגודל של 500 מ”ר נוספים, אשר יוכלו לשמש בעתיד לפרויקט משותף עם בית-הספר למדעי התזונה, כמרכז ייעוץ לתחום קידום בריאות, רפואת ספורט וייעוץ תזונתי. 

המבנה תוכנן על ידי האדריכל נחמן אטשטיין.

 

הקמת מרכז כושר בקמפוס הרפואי בעין-כרם

בקמפוס הרפואי בעין-כרם, אשר הנו קמפוס מרכזי של האוניברסיטה העברית, לא קיימים מתקני ספורט, ועל רקע הקמתם של מרכזי ספורט מתקדמים בשאר הקמפוסים, צורך זה בולט עוד יותר ומחייב מתן דגש מיוחד בניסיון לגייס תורם מתאים.
מרכז הספורט המתוכנן יוכל לשמש הן כחלק מהכשרתם של הסטודנטים והן כמרכז לפעילות פנאי גופנית. בנוסף, ניתן יהיה לקיים במקום פעילות בעלת אופי מחקרי של קבוצות שיבצעו פעילות מנע ופעילויות לקידום בריאות כמענה לגורמי סיכון לתחלואה, וזאת תוך בקרה, פיקוח וליווי מחקרי של הסגל האקדמי ותלמידי המחקר.

המרכז ייבנה ויפעל ברמת האיכות והקדמה המתקדמות בעולם, הן בתפיסת ההפעלה והן באיכות המתקנים והציוד, כך שלמשתמשים תינתן חוויית פנאי ייחודית ואיכותית. קיימת חשיבות גדולה שחרף העובדה שמרכז הבריאות ייבנה ויפעל בתוך קמפוס רפואי, במבנה שבו מתקיימים הוראה לסטודנטים וניתן שירות רפואי, והסמיכות של המבנה אל שירותי בית-החולים, תיווצר הפרדה פיזית ושרותית מהשירותים האחרים. לצורך כך, נדרש מעבר ישיר אל המרכז באמצעות גשר מעבר או התקנת מעלית מיוחדת שתאפשר גישה ישירה אל המרכז וממנו, ללא צורך במגע עם חולים או מטופלים.

גובשו 2 חלופות להקמת המבנה: מתכונת של קומה אחת ומתכונת של שתי קומות. בעבר הוחלט לקדם את החלופה השנייה.
• המרכז ייבנה וייפרס על פני שתי קומות בגודל של כ- 1,000 מ”ר על גג בית-הספר לרפואת שיניים, והוא יכלול קירות זכוכית שפונים אל הנוף הפתוח של הרי ירושלים (יש לעשות מאמץ לבנות את החלל ללא עמודים).

המרכז מתוכנן לכלול את הפונקציות הבאות:

  • קומת פעילות (ראשונה)
    • אולם כניסה משרד לקוחות
    • אולם פעילות רב-תכליתי בגודל של כ- 180 מ”ר, ישמש כאולם סטודיו וכאולם להדרכה ולהרצאות, וכן מחסן לציוד.
    • מלתחות – גודל שתי המלתחות כ- 180 מ”ר. ייעשה שימוש בחומרים איכותיים, ותינתן תשומת-לב מרובה לעיצוב נעים.
  • אולם הכושר (קומה שנייה) – הקומה תוקצה לאולם כושר בגודל של כ- 500 מ”ר, והיא תאפשר הצבת כ- 60 מכשירי כושר, ובנוסף יוקצה אזור נרחב לפעילות פונקציונלית.